Poznaj piękno Wielkich Jezior Mazurskich i historyczne dziedzictwo kulturowe regionu podczas rejsu z Węgorzewa na wyspę Upałty na jeziorze Mamry.

Ta malownicza i kulturalno-historyczna wycieczka trwa około półtorej godziny i oferuje wyjątkową okazję do poznania piękna tego regionu.Podróż rozpoczyna się w porcie Węgorzewo, położonym w rozlewisku rzeki Węgorapy. Stamtąd przepłyniesz przez uregulowany odcinek Kanału Węgorzewskiego, a następnie popłyniesz wzdłuż rzeki Węgorapy do jej ujścia do jeziora Mamry. Rzeka Węgorapa odprowadza wodę z północnej części Wielkich Jezior Mazurskich do Pregoły i Morza Bałtyckiego.

Podczas rejsu po jeziorze będziesz mógł podziwiać zapierające dech w piersiach krajobrazy regionu, a także obserwować różne obiekty kulturalno-historyczne znajdujące się po drodze. Będziesz miał okazję odwiedzić wyspę Upałty, na której znajduje się wiele zabytków i historycznych budynków, w tym XVI-wieczny Zamek Upałty.

Rejs z Węgorzewa na wyspę Upałty na jeziorze Mamry to doskonały sposób na zwiedzanie okolicy i poznanie jej bogatego dziedzictwa kulturowego. Więcej informacji o rejsie znajdziesz w zakładce cena i harmonogram rejsu.