Wycieczka statkiem z przystani w Rucianem-Nidzie na Jezioro Nidzkie to wyjątkowe doświadczenie. Trwa około godziny, a podczas podróży będziesz mógł poznać mazurski mezoregion, który różni się od słynnej Krainy Wielkich Jezior. Równina Mazurska rozciąga się za Kanałem Nidzkim i charakteryzuje się piaszczystymi glebami i drzewami iglastymi. Widoki z łodzi zapierają dech w piersiach i możesz podziwiać piękny krajobraz tej części Polski. Wycieczka łodzią to idealny sposób na relaks i podziwianie naturalnego piękna okolicy. Będziesz mógł również zobaczyć niektóre z lokalnych zwierząt, takich jak ptaki i ryby. Wycieczka statkiem z przystani w Rucianem-Nidzie na Jezioro Nidzkie to świetny sposób na spędzenie dnia i z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jezioro Nidzkie to wspaniały zbiornik wodny położony na Mazurach. Ma powierzchnię 18 kilometrów kwadratowych i długość 23 kilometrów, a jego linia brzegowa jest całkowicie pokryta Puszczą Piską, największym zwartym kompleksem leśnym na Mazurach. Jezioro jest częścią Mazurskiego Parku Krajobrazowego i jest chronione przez przebiegającą nad nim linię wysokiego napięcia na wysokości Nidy i półwyspu Skonał.

W związku z tym wstęp na jezioro z silnikami spalinowymi jest zabroniony. Jezioro jest doskonałym miejscem do obserwowania dzikiej przyrody, pływania, pływania kajakiem i wędkowania, a także podziwiania malowniczych widoków. Wokół jeziora jest też wiele możliwości biwakowania i wędrowania.