Rejs z Giżycka do Mikołajek jest niezapomnianym przeżyciem, łączącym wspaniałe krajobrazy i możliwości zwiedzania. Trasa wodna, łącząca dwa najsłynniejsze porty Wielkich Jezior Mazurskich, prowadzi głównie przez sieć kanałów, zbudowanych w latach 1765-1772 przez polskich inżynierów w służbie pruskiej. Rejs z Giżycka do Mikołajek trwa około trzech godzin, ale możesz też przedłużyć podróż tam i z powrotem, z wygodną przerwą na zwiedzanie Mikołajek lub w opcjonalnych konfiguracjach z przystankami w portach Rydzewo i Szymonka.

Ta wyjątkowa podróż daje możliwość poznania piękna mazurskiego krajobrazu i historii tego regionu, a także szansę na relaks i cieszenie się spokojem podróży.

Rejs Giżycko – Mikołajki to niezapomniane przeżycie. Wypływa z portu w Giżycku i płynie wzdłuż toru wodnego pomiędzy basenem portowym Giżycko Ekomarina a północnym nabrzeżem molo spacerowego. Rejs przechodzi pod tarasem widokowym, po czym wypływa na otwarte wody jeziora Niegocin, trzeciego co do wielkości jeziora na trasie WJM. Ciesz się wspaniałą scenerią jeziora, którego wody wypełniają obszar ponad 26 km2 i osiągają głębokość prawie 40 m.

Rejs Giżycko – Mikołajki to doskonały sposób na poznanie okolicy z jej bogatą historią i kulturą, od staropruskiej nazwy Nogothin lub Newotin, przez niemiecką nazwę Löwentinsee, po mazurską nazwę Lewientyn.