Wielkie Jeziora Mazurskie są pięknym miejscem dla każdego podróżnika, który chce poznać naturalne piękno Polski. Dla tych, którzy odwiedzają ten region, rejs po największym polskim jeziorze, Śniardwach, jest obowiązkowym doświadczeniem.

W ofercie są dwa rejsy, jeden trwający godzinę, a drugi 2,5 godziny. Statek wypływa z przystani ŻM w Mikołajkach i początkowo płynie tak samo jak rejs Mikołajki – Ruciane-Nida – Jezioro Mikołajskie, kierując się na południe. Niewątpliwą atrakcją tego etapu wycieczki jest panorama Mikołajek oglądana z wody. Następnie przez Cieśninę Przeczka, między Dybowskim a Popielskim Rogiem, statek wypływa na otwarte wody jeziora Śniardwy. W przypadku krótszego rejsu statek robi pętlę w Popielnie – całe Śniardwy są przed Tobą, jak na dłoni – i wraca do Mikołajek. Możesz podziwiać wspaniałe widoki na jezioro, pobliskie lasy i okoliczne góry.

Dłuższy rejs zabierze Cię w głąb jeziora, zapewniając bardziej dogłębne poznanie okolicy. Możesz obserwować miejscową faunę i florę, podziwiać piękne krajobrazy, a nawet popływać w jeziorze. Rejs obejmuje także przystanek na jednej z wysp na jeziorze, gdzie możesz zrobić sobie krótki spacer i cieszyć się piknikiem. Niezależnie od tego, który rejs wybierzesz, możesz być pewien, że przeżyjesz niezapomniane chwile nad jeziorem Śniardwy.