Poznaj smak Mazur podczas rejsu po trzech jeziorach i trzech kanałach. Zaczynając od jeziora Niegocin, trzeciego co do wielkości w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, będziesz mógł podziwiać piękno jeziora o powierzchni 26 kilometrów kwadratowych i głębokości 40 metrów.

Podczas burzliwej pogody możesz nawet obserwować fale o wysokości do 1,5 metra. Podczas rejsu będziesz obserwować dziką przyrodę jeziora, w tym kormorany, czaple, łabędzie, bociany, cykady, perkozy, mewy i rybitwy.Następnie przepłyniesz przez Kanał Łuczański, znany również jako Kanał Giżycki. Na końcu kanału, na lewym brzegu, będziesz mógł zobaczyć przedwojenne osiedle domów robotniczych nazywanych przez Mazurów “Zydlung”, a na prawym brzegu pomnik Friedricha Augusta Dewischeita. Dewischeit był malarzem, poetą i kompozytorem, który napisał piosenkę “Wild flutet der See”, która stała się nieformalnym hymnem Mazur.

Ten rejs zapewni Ci wyjątkową okazję poznania Mazur, ich historii, kultury i dzikiej przyrody podczas podróży przez trzy jeziora i trzy kanały.