Warmia i Mazury to prawdziwe eldorado dla miłośników kulinariów. Ta malownicza kraina oferuje bogactwo smaków, które wzbogacają nasze podniebienia i serca. Przygotowaliśmy dla was drogowskaz kulinarny, który zaprowadzi was do miejsc, gdzie tradycja regionu splata się z nowoczesnymi smakami. Przygotujcie się na kulinarne przygody, które z pewnością skradną wasze serca i sprawią, że będziecie oblizywać palce!

Warmia i Mazury to prawdziwe rajskie miejsce dla smakoszy. Jeśli uwielbiacie eksperymentować w kuchni i testować nowe kulinarne przyjemności, to koniecznie musicie odwiedzić Bistro Ślimaka. Znajdujące się w Hoteliku 51 w Pasłęku, miejsce to słynie z niebanalnych potraw przygotowywanych przez pana Grzegorza Skalmowskiego, który zdobył liczne nagrody za swoją miłość do ślimaków.

Co ciekawe, odkryjecie tam, że to nie Francja, a Hiszpania jest krajem, który odgrywał kluczową rolę w kulinarnym wykorzystaniu ślimaków. Bistro Ślimaka serwuje tradycyjne dania ze ślimaków, takie jak zupy, ślimacze tapas i ślimaki po burgundzku, które pochodzą z własnej ekologicznej hodowli. To miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu w okolicach Pasłęka, aby zasmakować w tych niezwykłych potrawach.

Gościniec Ryński Młyn

Kolejnym przystankiem na naszej kulinarnej trasie jest Gościniec Ryński Młyn, który zachwyca nie tylko swoimi przepięknymi widokami na Jezioro Ryńskie, ale również wyśmienitym jedzeniem przygotowywanym z lokalnych produktów i zgodnie z tradycyjnymi recepturami. W menu znajdziecie regionalne potrawy, takie jak świeżo pieczony chleb ze smalcem, rozpływająca się w ustach golonka, świeże ryby, kiszka i babka ziemniaczana. Dodatkowym atutem jest sklep “Smaki Mazur”, gdzie można zaopatrzyć się w regionalne produkty i przysmaki.

Zajazdu pod Kłobukiem

Następnie kierujemy się do Zajazdu pod Kłobukiem, który powstał z pasji do jedzenia, rodziny i historii regionu. To urokliwe miejsce jest częścią Sieci Europejskiego Dziedzictwa Kulinarnego i przyciąga amatorów dobrych smaków swoim niezwykłym wnętrzem i pięknymi okolicami. W menu znajdują się regionalne dania charakterystyczne dla Warmii i Mazur Zachodnich, które pozwalają poczuć prawdziwą radość z tradycyjnej kuchni. W Zajazdzie pod Kłobukiem można również odwiedzić Kłobukową Spiżarnię, gdzie można zakupić lokalne przysmaki i produkty.

Karczmy Stara Kuźnia

Na koniec naszej podróży kulinarnej zapraszamy do Karczmy Stara Kuźnia we wsi Przykop. To miejsce kryje w sobie fenomenalną kuchnię prowadzoną przez Patrycję Wąsiakowską, uczestniczkę programu kulinarnego “Top Chef”.