ezioro Dejguny to jedno z perełek Pojezierza Mazurskiego. Znane zarówno z pięknych widoków, jak i ciekawych atrakcji turystycznych, przyciąga co roku wielu turystów, miłośników przyrody oraz wędkarzy.

Charakterystyka jeziora

Położone na przestronnej powierzchni 770 ha, jezioro Dejguny charakteryzuje się głębokością sięgającą aż 45 m. Jest to miejsce, gdzie można podziwiać czystą, mazurską wodę oraz zaznać spokoju i ciszy w otoczeniu przyrody.

Bogactwo ichtiofauny

Dla wędkarzy jezioro Dejguny jest prawdziwym rarytasem. Wśród licznych gatunków ryb, które można tu spotkać, znajdują się: wzdręga, stynka, sielawa, sieja, płoć, okoń, miętus, leszcz, krąp, karaś, szczupak oraz węgorz. Tak różnorodna populacja ryb sprawia, że jezioro jest miejscem chętnie odwiedzanym przez miłośników wędkarstwa.

Zarządzanie i pozwolenia wędkarskie

Jezioro Dejguny jest pod zarządem Gospodarstwa Rybacko-Wędkarskiego Olsztyn. Osoby pragnące połowić ryby w wodach tego jeziora powinny pamiętać o konieczności uzyskania odpowiedniego zezwolenia. Aktualne informacje dotyczące pozwoleń i pytań związanych z wędkarstwem można uzyskać bezpośrednio na stronie Gospodarstwa.

Atrakcje w okolicy jeziora

Jezioro Dejguny to nie tylko miejsce dla wędkarzy. W okolicach jeziora znajdują się liczne atrakcje turystyczne. U nasady półwyspu Lisi Ogon można odwiedzić powojenne bunkry, które można zwiedzać na własną rękę, stanowiąc ciekawy punkt na mapie historycznych miejsc w regionie.