W Mikołajkach znajduje się wiele restauracji, które serwują różne rodzaje jedzenia.

Restauracja Przystań

Restauracja Przystań to miejsce, które oferuje swoim gościom szeroki wybór tradycyjnych dań regionalnej kuchni. Można tutaj zjeść świeże ryby, mięsa z grilla, oryginalną pizzę włoską, makarony, sałatki, pierogi własnej produkcji, placki ziemniaczane, pasty i desery. Restauracja posiada oddzielną kartę z daniami przygotowanymi specjalnie dla dzieci. W letnim sezonie goście mogą korzystać z ogródka z widokiem na jezioro Mikołajskie. Dodatkowo, restauracja jest przyjazna zwierzętom.

Restauracja City

Restauracja City to doskonałe miejsce, aby zjeść dobre jedzenie w przyjemnej atmosferze. Znajduje się w centrum Mikołajek, z widokiem na rynek i fontannę Króla Sielaw. Menu składa się z wyśmienitej włoskiej pizzy i burgerów, a także międzynarodowych dań śniadaniowych. W letnim sezonie wakacyjnym, goście mogą skorzystać z ogródka, aby odpocząć i cieszyć się swoim jedzeniem.

Restauracja KamA

Restauracja KamA to idealne miejsce na spędzenie rodzinnego wieczoru. Atmosfera jest przyjazna i przytulna, a personel jest bardzo gościnny i uśmiechnięty. Menu zaskakuje swoją różnorodnością i jakością, a ceny są bardzo przystępne. W restauracji można zamówić zarówno dania na miejscu, jak i na wynos.

Restauracja „Ogień i Woda”

Restauracja „Ogień i Woda” to idealne miejsce, aby skosztować tradycyjnych dań z regionu, przygotowanych z najlepszych produktów i ziół z własnego ogrodu. Goście mogą tu znaleźć szeroki wybór dań, od przystawek po desery, a także soki świeżo wyciskane i regionalne piwa. Restauracja dysponuje dużym tarasem, na którym w letnim sezonie można się zrelaksować i delektować smakiem regionalnych dań.

Restauracja „Chopin”

Restauracja „Chopin” to jedyna w Polsce restauracja zlokalizowana na żaglowcu z XIX wieku. Oferta obejmuje pływające obiady, które dostępne są codziennie w godzinach 13:15 – 15:15. Menu składa się z wędzonych ryb, zupy, smażonego szczupaka, duszonego karczku w ziołach, opiekanych ziemniaków, sałatki i kalafiora w sosie majonezowo-czosnkowym. Ponadto restauracja organizuje rejsy rekreacyjne, eventy promocyjne, regaty żeglarskie, imprezy firmowe, konferencje, spotkania integracyjne i biznesowe, imprezy okolicznościowe oraz sesje fotograficzne.