Wielu mieszkańców iławskiego regionu czekało z niecierpliwością na terminarz wydarzeń Iławskiego Centrum Kultury na rok 2023. Teraz, kiedy jest on już dostępny, można z niecierpliwością planować udział w licznych miejskich imprezach. Jakie wydarzenia kulturalno-rozrywkowe zaplanowano na ten rok i jakie terminy powinni zarezerwować sobie miłośnicy takich festiwali jak Soundlake Festival, Szant nad Jeziorakiem czy Złota Tarka? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej.

Mimo trudnej sytuacji finansowej Iławskiego Centrum Kultury, nie rezygnuje się z organizacji najważniejszych i najbardziej znanych imprez. Chociaż nie znamy jeszcze ich programów, to jednak znamy daty. Dni Iławy odbędą się 8 i 9 lipca, Soundlake Festival – 29 lipca, Szanty nad Jeziorakiem – 5 sierpnia, a Złota Tarka – w dniach 11-13 sierpnia.

W harmonogramie wydarzeń znalazły się również mniejsze, ale niezwykle popularne imprezy, które są dobrze znane iławianom. Są to między innymi zlot pojazdów zabytkowych i klasycznych pod nazwą “Legendy Motoryzacji”, cykl potańcówek pod chmurką oraz koncert w ramach festiwalu Broken Ball. W okresie zimowym nie zabraknie również tradycyjnego jarmarku bożonarodzeniowego.

Poza sprawdzonymi wydarzeniami, Iławskie Centrum Kultury wprowadza także nowości. Jednym z nich jest Wild Beach Art Festival, który odbędzie się 1 lipca. Ta impreza jest jednym z projektów-zwycięzców Iławskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Kolejną nowością jest planowany Iławski Talent Show, którego premiera zaplanowana jest na październik.

Cały plan imprez Iławskiego Centrum Kultury na 2023 rok znajduje się poniżej. Można zapoznać się z nim i zacząć planować udział w tych wyjątkowych wydarzeniach. Pomimo trudności finansowych, ICK daje wszystko, aby dostarczyć mieszkańcom iławskiego regionu niezapomniane chwile kulturalnej rozrywki i twórczych doświadczeń.