Sprawdźcie, co, gdzie i kiedy wydarzy się w Elblągu.

28 KWIETNIA
SPOTKANIE ZE SŁAWOMIREM ZYGMUNTEM

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo” zapraszają na spotkanie z Sławomirem Zygmuntem, który będzie promował ostatnio wydane dwie swoje książki: „Maria oraz inne czerniakowskie opowiastki” i „Anna oraz inne klubowe opowiastki”. Miejscem akcji obu książek jest Warszawa II połowy XX wieku.
To nostalgiczny powrót do młodości, życia ówczesnej artystycznej bohemy. Sławomir Zygmunt, to jednak przede wszystkim muzyk. W trakcie wieczoru usłyszymy w jego wykonaniu nastrojowe ballady, m.in. „Kiedy idę ulicą”, „Ballada o Kazimierzu Dolnym”, „Biała lokomotywa”, „Opadły mgły, wstaje nowy dzień”. Artysta jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. W przeszłości związany ze słynnym klubem Hybrydy. Autor dziewięciu płyt CD z piosenkami (m.in. “Ballada o Kazimierzu Dolnym”, “Kiedy idę ulicą”, „Z wiatrem”, “Dokąd idziesz? Do słońca”, “Podaruj jej wrzos”) oraz audiobooka z muzyczną bajką “Przygody żółtego bałwanka”. Jego utwory znalazły się także na jedenastu płytach składankowych (m.in. LP “Dla bliskich i dalekich” oraz CD “Złota Kolekcja – Edward Stachura”). Jako dziennikarz opublikował ponad 1,5 tys. artykułów (wywiady, recenzje, reportaże). Warszawiak rodem z Czerniakowa a jego dziadkowie mieszkali w tej samej kamienicy (róg Podchorążych i Hołówki), co poeta Krzysztof Kamil Baczyński. Komponuje także muzykę do filmów dokumentalnych (m.in. „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska Armii Krajowej”. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.
Zapraszamy (28 kwietnia) do SM „Zakrzewo” ul. Robotnicza 246, początek spotkania o godz. 17 wstęp wolny. Będzie też można kupić wybrane książki i płyty.

28 KWIETNIA
KICIA KOCIA W ŚWIATOWIDZIE

Już 28 kwietnia o godzinie 17:30 w Kinie Światowid odbędzie się premiera przygód Kici Koci, po raz pierwszy na dużym ekranie. Z tej okazji dla swoich najmłodszych widzów Kino Światowid przygotowało moc atrakcji.
Od godziny 16:30 na holu Kina odbędą się zabawy dla maluchów. W programie przewidziano:
– malowanie twarzy na wzór Kici Koci,
– tworzenie przypinek – dowolne wzory,
– kolorowanki z motywem Kici Koci,
– wymiana książeczek z serii Kicia Kocia – jeśli ktoś chciałby wymienić przeczytane już książeczki na nowe to może przynieść je ze sobą i wybrać dla siebie inny egzemplarz.
Zabawa potrwa do godziny 17:30, do rozpoczęcia seansu.
Siedmioodcinkowy serial skierowany do najmłodszych widzów, którzy zaczynają swoją przygodę z kinem. Historie przedstawiane w „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” odzwierciedlają dziecięcą codzienność oraz ukazują pełen ciepła i radości świat. Nie zabraknie wielu wyzwań, którym postaci stawiają czoło! Codzienne czynności, takie jak: mycie się, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z chorobą czy zawieranie przyjaźni pomagają najmłodszym oswajać się z nowymi, czasami niełatwymi emocjami.
Odcinki w tym zestawie:
1. Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!,
2. Kicia Kocia zostaje policjantką,
3. Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie,
4. Kicia Kocia poznaje strażaka,
5. Kicia Kocia w kosmosie,
6. Kicia Kocia nie chcę się tak bawić,
7. Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny.
Kino Światowid zaprasza całe rodziny już 28 kwietnia na seans i moc atrakcji.

28 KWIETNIA
ANTYDEPRESANTY: MANSARDA/KILL PHOLLINS

W Majóweczę wchodzimy z mocnym uderzeniem! 28 kwietnia zapraszamy na koncert dwóch elbląskich zespołów – Mansarda i Kill Phollins. Wspaniały będzie to wieczór. Nie zapomnicie go nigdy.
Kill Phollins: Garage Post-Punk Psychodelic Gin&Tonic
Mansarda: Instrumentalna muzyka rockowa z elementami fusion i psychodelicznego jazzu, która odmieni wasze życie o “360 stopni”.
Piątek, 28 kwietnia, godz. 20:00, klub Mjazzga Elbląg