Recepta na szczęście – Braniewo Braniewskie Centrum Kultury, 19 listopada

Kabaret Czesuaf – Bez przesady! – Braniewo Braniewskie Centrum Kultury, 26 listopada

Serdecznie zapraszamy na wiele interesujących wydarzeń w nadchodzących miesiącach! Oto lista najważniejszych imprez:

  1. Urodzinowy stół Kopernika Gdzie: Wozownia Sztuk we Fromborku Kiedy: do 19 majaW Nowym Pałacu Biskupim możecie podziwiać wystawę Agnieszki Markowicz, która przedstawia urodzinowy stół Mikołaja Kopernika. Przy stole zobaczycie wyjątkowych gości i wspaniałą zastawę, wszystko to w hołdzie dla tego wybitnego człowieka. Wstęp na wystawę jest bezpłatny, jednak wymagana jest rezerwacja wejścia na stronie bilety.muzeumfrombork.pl.
  2. Prapremiera musicalu “Kopernik” Gdzie: Wzgórze Katedralne we Fromborku Kiedy: 20 i 21 majaOdrodzenie wyłoniło się z mroku średniowiecza dzięki takim postaciom jak Leonardo, Michał Anioł, Galileusz, Erazm z Rotterdamu. A na czele tego grona stał Kopernik. Był nie tylko astronomem, ale także fizykiem, filozofem, matematykiem, ekonomistą, a nawet strategiem wojskowym. Opera Krakowska prezentuje musical oparty na życiu tego wielkiego uczonego. Libretto napisała Ałbena Grabowska, słowa piosenek stworzył Daniel Wyszogrodzki, a muzykę skomponował Tomasz Szymuś. Spektakl reżyseruje Jakub Szydłowski. Prapremiera odbędzie się we Fromborku, na dziedzińcu wzgórza katedralnego, 20 i 21 maja 2023 r., a od 1 października musical “Kopernik” dołączy do stałego repertuaru Opery Krakowskiej.
  3. Wystawa “Koty Kopernika” Gdzie: Wozownia Sztuk we Fromborku Kiedy: do 25 majaWystawa ta prezentuje prace 16 artystów z Warmii i Mazur, którzy zainspirowani obchodami Roku Kopernika podjęli temat kotów Mikołaja Kopernika. Badania szczątków Kopernika, przeprowadzone na początku XXI wieku w katedrze fromborskiej, potwierdziły, że miał on koty – jednego burego i jednego rudego. Wystawa przeniesie Was w świat tych tajemniczych zwierząt i ich związku z wielkim astronomem.
  4. Bałtycki Teatr Różnorodności Gdzie: BCK Kiedy: 26 majaBałtycki Teatr Różnorodności powraca do Braniewa. Po sukcesie spektaklu “Boeing Boieng”, na scenie