Tężnie w Gołdapi są czwartymi co do wielkości tężniami solankowymi w Polsce. Znajdują się na przepięknym Pojezierzu Mazurskim i mają imponującą długość 220 metrów, a na ich szczycie znajduje się płatny punkt widokowy na wysokości około 8 metrów.

Zbudowane w 2012 roku wieże są imponującym osiągnięciem inżynieryjnym i doskonałym przykładem tego, jak można połączyć naturę i technologię, aby stworzyć unikalną, piękną i funkcjonalną konstrukcję.

Solanka wydobywana jest z głębokości ponad 600 metrów i jest bogata w mikroelementy, które są korzystne dla ludzkiego organizmu. Odwiedzający wieże mogą podziwiać wspaniałe widoki regionu, a także korzystać z leczniczych właściwości solanki. Wieże są doskonałym miejscem dla tych, którzy szukają wyjątkowych przeżyć i możliwości kontaktu z naturą.

Jak dojechać do tężni solankowych?

Tężnie solankowe zwane również Mazurskimi Tężniami znajdują się przy promenadzie Zdrojowej nad Jeziorem Gołdap. Jadąc z centrum miasta należy kierować się w kierunku ulicy Stadionowej. W pobliżu znajduje się duży i wygodny parking na samochody. Będąc tutaj warto przejechać się i zobaczyć Mosty Kolejowe Botkuny.