Atrakcje Mazury

Atrakcja na Mazurach to najczęściej wpisywana fraza przez turystów, którzy przyjeżdżają tutaj na wakacje. Mazury to region w północnej Polsce, który słynie z na prawdę pięknej przyrody. Często nazywane są “Krainą Tysiąca Jezior“, ze względu na liczne jeziora, które występują w tym regionie. Jest istny raj dla żeglarzy, który umożliwia tutaj pływanie i zwiedzenia bardzo wielu miejscowości.

W regionie znajduje się też wiele historycznych miejsc, takich jak ruiny średniowiecznego zamku czy starożytne kopce grobowe Prusów. Mazury są również znane ze swojej wyjątkowej kultury, która obejmuje tradycyjną muzykę i taniec ludowy oraz własną gwarę. Doskonałe są o każdej porze roku. Nawet latem gdy pada deszcz. Możesz wtedy zwiedzać zamku, których jest tutaj na prawdę dużo.

Region ten, położony na Pojezierzu Mazurskim i znaleźć możecie tutaj ponad 2000 jezior. Są także świetne miejsce dla osób szukających spokojnych i relaksujących wakacji, ponieważ znajduje się tu wiele malowniczych wiosek, lasów i łąk.

Turyści mogą też zwiedzić wiele historycznych miejsc w regionie, w tym zamek w Malborku i Wilczy Szaniec. Warto wybrać się tutaj na wakacje zabierając ze sobą dzieci tak aby mogły poznać historię tego magicznego miejsca.

10 atrakcji Mazur – ciekawe miejsca, które warto zobaczyć

1. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

 Mazury kojarzą się wielu osobom z żeglowaniem i jest to całkowita racja. Żaglówką możemy tutaj dopłynąć do wielu miejscowości. Szlak Wielkich Jezior Mazurskich liczy sobie ponad 100 kilometrów. Przepłynąć możemy przez takie jeziora jak: Tałty, Boczne, Kisajno czy też Mamry. Jeziora te połączone są ze sobą kanałami – jeden z najbardziej znanych to Kanał Łuczański na którym znajduje się most obrotowy w Giżycku.

2. Jezioro Śniardwy

Jest to największe polskie jezioro, którego powierzchnia wynosi ponad 113 kilometrów kwadratowych. Na jego powierzchni znajduje się aż osiem wysp. Warto wybrać się statkiem rejsowym po tym jeziorze, przeżycia są na prawdę niezapomniane.

3. Mikołajki

Jest to niepowtarzalne miasto z klimatem ponieważ położone jest nad jeziorem i pod względem architektonicznym budynki są podobne. Panuje tu niska zabudowa, czerwone dachy. Natomiast promenada tętni życiem. Jeziora są niemalże pokryte statkami, jest ich mnóstwo.

4. Rejs po jeziorach mazurskich

Rejs po jeziorach mazurskich to jeden z najpopularniejszych sposobów na spędzenie czasu na Mazurach. Można wybrać się na rejs statkiem, łodzią lub kajakiem i podziwiać piękne widoki.